instagram
icon 513 165 854, 515 175 894 icon biuro@eksternbelchatow.pl ul. Wojska Polskiego 23 A, Bełchatów

Prawo jazdy kat. B

Prawo jazdy kategorii B uprawnia do prowadzenia pojazdu mechanicznego o masie nieprzekraczającej 3,5 tony.

Jak uzyskać uprawnienia?

Dokument prawa jazdy kat. B można otrzymać po pozytywnym zaliczeniu egzaminu państwowego, organizowanego przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego WORD.
Przed zapisem na egzamin państwowy niezbędne jest ukończenie kursu na prawo jazdy kat. B.
Na kurs może się zapisać osoba, która:
 
  • ukończyła 18 lat
    lub
  • w wieku 17 lat i 9 miesięcy posiada pisemną zgodę rodziców lub opiekunów
W przypadku braku pełnoletności, zaświadczenie o ukończeniu szkolenia kursant otrzyma nie wcześniej niż w dniu swoich 18-tych urodzin.

Prawo jazdy na samochody osobowe jest zwykle pierwszym uprawnieniem o jakie starają się kursanci. Osoby, które wcześniej otrzymały prawo jazd kat. A nie powinny się martwić. W przypadku niezaliczenia części teoretycznej lub praktycznej egzaminu państwowego na kat. B, nie tracą dotychczas posiadanych uprawnień.

Jak wygląda kurs na prawo jazdy kategorii B?

Kurs na prawo jazdy kat. B składa się z dwóch części:

  • 30 godzin zajęć teoretycznych (30 x 45 minut): omówienie przepisów ruchu drogowego, zasad jazdy samochodem, pierwszej pomocy oraz egzaminu państwowego
  • 30 godzin zajęć praktycznych (30 x 60 minut): jazda po placu manewrowym i mieście, nabycie umiejętności wykonywania manewrów i bezpiecznego kierowania samochodem osobowym

Na zajęciach teoretycznych nasi kursanci otrzymują niezbędne materiały teoretyczne oraz dostęp do testów on-line, które są pomocne w przygotowaniu do egzaminu państwowego.

Nauka jazdy odbywa się w Bełchatowie, w Piotrkowie Trybunalskim i Sieradzu, ze szczególnym uwzględnieniem okolic ośrodka egzaminacyjnego. Jazdy prowadzone są po trasach egzaminacyjnych oraz na placu manewrowym identycznym jak na egzaminie państwowym. Jeździmy samochodami marki Citroen C3 oraz Kia Rio.

Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności